İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. EURO 2024’ün Resmi Şarkısı “Fire” (Ateş) Heyecanı

EURO 2024’ün Resmi Şarkısı “Fire” (Ateş) Heyecanı

Haber Haber -
28

İtalyan, ABD’li ve Alman Sanatçıların Güç Birliği

Almanya’nın ev sahipliğinde 14 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) heyecanı, turnuvanın resmi şarkısı “Fire” (Ateş) ile doruğa ulaşacak. İtalyan elektronik müzik grubu MEDUZA, ABD’li alternatif rock müzik grubu OneRepublic ve Alman şarkıcı Leony, EURO 2024’ün resmi şarkısını seslendirmek üzere güçlerini birleştirdi.

#LightYourFire Kampanyası ve Finalde Canlı Performans

“Fire”, 10 Mayıs itibarıyla dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu. TV yayınlarını renklendirecek olan bu resmi şarkı, futbol ve müziğin birleşim gücünü kullanarak, takımların sahaya çıkışları ve kupa törenleri gibi anlarda futbolseverlerin coşkusunu artıracak. UEFA, “#LightYourFire” sosyal medya kampanyası ile taraftarlara EURO 2024 final bileti kazanma şansı da sunacak.

MEDUZA, OneRepublic ve Leony, EURO 2024 final maçından önce sahne alarak canlı performans sergileyecekler. Turnuvanın kapanış töreni, 14 Temmuz Pazar günü Berlin Olimpiyat Stadı’nda yapılacak olan final karşılaşması öncesinde gerçekleştirilecek. Futbolseverler, bu tören sırasında EURO 2024’ün resmi şarkısını sanatçıların canlı performansından dinleme fırsatını yakalayacaklar.

Futbol ve Müziğin Birleştirici Gücü

UEFA EURO 2024 Turnuva Direktörü Philipp Lahm, futbol ve müziğin insanları birleştirme gücüne vurgu yaparak, EURO 2024’ün heyecanını ve coşkusunu artırmayı hedeflediklerini belirtti. Şarkının söz yazarı OneRepublic üyesi Ryan Tedder ise, müzik ve futbol tutkunlarını bir araya getirmek için “Fire” şarkısını yazdıklarını söyledi. MEDUZA grubu üyeleri ise futbol tutkusunu müzikleriyle birleştirmenin heyecanını yaşadıklarını ifade ettiler. Leony ise Almanya’nın ev sahipliğinde resmi şarkının bir parçası olmanın kendisi için rüya gibi olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar