İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Yunanistan’daki Ege Adalarında Art arda Kaybolan Turistler

Yunanistan’daki Ege Adalarında Art arda Kaybolan Turistler

Haber Haber -
37

BBC Sunucusu Michael Mosley’in Ardından Hollandalı Turist ve ABD’li Emekli Polis Kayboldu

Yunanistan’a ait Ege Denizi’ndeki adalarda kaybolan turistler endişe yaratmaya devam ediyor. Muğla’nın Datça ilçesi karşısındaki Sömbeki Adası’nda 4 gün sonra cansız bedeni bulunan 67 yaşındaki BBC sunucusu Michael Mosley’in ardından, Sakız Adası’nda (Sisam) Hollandalı bir turist kayboldu. Hollandalı turist için arama kurtarma çalışmaları başlatılırken, şimdi de Bodrum açıklarındaki Amargos Adası’na tatile gelen 59 yaşındaki ABD’li emekli polis memurunun kaybolduğu belirtildi.

ABD’li Turistin Kaybolması

Dün sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan ABD’li turistin kaldığı otele geri dönmemesi üzerine belediye, polis ve sivil kurtarma ekipleri turistin bulunması için çalışmalara başladı. Amorgos’un turizmden sorumlu belediye başkan yardımcısı Popi Despotidis, “ABD vatandaşının yürüdüğü rotada karadan, havadan İHA (insansız hava aracı) ile ve denizden arama çalışmalarımız sürüyor” dedi.

ABD’li turistin kaybolmadan bir saat önce tatile geldiği kız kardeşine bulunduğu yerden fotoğraf gönderdiği belirtildi. Turistin bulunması için arama çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.

İlgili Yazılar