İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jose Mourinho Transferi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jose Mourinho Transferi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Haber Haber -
24

Ali Koç: “Hayal Satmıyoruz, Gerçekleri Anlatıyoruz”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni teknik direktörleri Jose Mourinho transferi ile ilgili düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Koç, Mourinho ile görüşme ve anlaşma sürecinden bahsederek, “Hayal satmıyoruz. Gerçekleri anlatıyoruz. 6 senedir transferlerle ilgili hiçbir spekülasyon yapmadık. Hepsini ıslak imzayla açıkladık. Burada da aynı şey oldu.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç: “Fenerbahçe’nin Vizyonu Mourinho’nun Tercihinde Rol Oynadı”

Koç, Fenerbahçe’nin vizyonunun ve projelerinin Jose Mourinho’nun tercihinde önemli rol oynadığını vurgulayarak, “Hocamız, en çok Mario Branco’nun ona yaptığı sunumdan etkilendi. Ben de çok etkilendim.” şeklinde konuştu. Mourinho’nun takıma odaklanmak istediğini ve Fenerbahçe’nin tarihinin, taraftar potansiyelinin ve beklentilerinin tercihinde etkili olduğunu belirtti.

Ali Koç: “Mourinho’nun Önceliği Para Değil, Başarı”

Ali Koç, Mourinho’nun önceliğinin para değil başarı olduğunu vurgulayarak, “Mourinho’nun önceliği para olsaydı Suudi Arabistan’da olurdu. Diğer adayla beraber olurdu. Bizim beraber başarmak istediklerimiz onun daha aklına yattı ki daha uygun şartlarda bizim teklifimizi kabul etti.” dedi. Başkan Koç, transfer planlamalarını yaz kampı öncesinde tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Mario Branco: “Transfer Şampiyonu Olmak İstemiyorum”

Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco da Mourinho transferinin detaylarına değinerek, “Transfer şampiyonu olmak istemiyorum. Mayıs ayında şampiyon olmak istiyorum. Geçen sezon iyi bir iş çıkardık. Ama geliştirecek çok fazla noktamız var ve bunu yapacağız.” şeklinde konuştu. Branco, kazanmaya alışkın oyuncular getirerek kadrolarını güçlendireceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar