İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Thulium Fiber Lazer Yöntemi ile Prostat Büyümesi Tedavisi

Thulium Fiber Lazer Yöntemi ile Prostat Büyümesi Tedavisi

Haber Haber -
10

Üroloji Uzmanı Doç. Dr. İlter Alkan, prostat büyümesinin erkeklerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir sağlık sorunu olduğunu vurgulayarak, Thulium Fiber Lazer (ThuFLEP) yönteminin bu soruna pratik bir çözüm getirdiğini belirtiyor.

Prostat Kontrolü ve Tanı

50 yaşından itibaren her erkeğin şikayeti olmasa bile prostat kontrolü yaptırması gerektiğini belirten Doç. Dr. Alkan, prostat büyümesi belirtileri arasında idrar yaparken zorlanma, ince idrar yapma, gece sık sık idrara kalkma gibi durumların bulunduğunu ifade ediyor. Tetkik sonuçlarına göre ameliyat gerekip gerekmediğini tespit ettiklerini belirten uzmanlar, bazı durumlarda hastaların ani idrar yapamama gibi acil durumlarla da başvurabileceğini söylüyor.

Prostat Kanseri ile Ayırıcı Tanı

İyi huylu prostat büyümesi ile prostat kanserinin karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Alkan, 50 yaşından sonra erkeklerin yarısında prostat büyümesine rastlandığını ve bu oranın yaş ilerledikçe arttığını belirtiyor. Thulium Fiber Lazer yöntemi sayesinde artık prostat büyümesi olan her yaş grubundaki hastaya ameliyatsız tedavi sunulabildiğini aktarıyor.

Kimlere Öneriliyor?

Prostat büyümesi olan hastaların ilaç tedavisi ile kontrol altına alınamadığı durumlarda cerrahi müdahale gerekebileceğini belirten Doç. Dr. Alkan, ThuFLEP yönteminin büyük prostatlarda da etkili olduğunu ve kanamasız bir işlem olması nedeniyle kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar için önemli bir avantaj sunduğunu ifade ediyor.

İlgili Yazılar