Guncel

Yapılandırmayla hacizler kalkacak! Vergi ve prim borcu ile trafik cezası…

Yakın bir sürede Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek düzenleme sonrasında yapılandırma başvuruları da alınmaya başlayacak. Yasa, borç, gecikme faizi ve cezasında önemli indirimler sağlıyor. Üstelik peşin ödemede neredeyse anaparanın ödenmesini sağlıyor. 

ÖDEME NİSPETİNDE! 

Yapılandırma sadece borç ödemede kolaylık getirmiyor. 250 milyarlık kamu alacağını kapsayan yapılandırmadan yararlananlar haciz ve cezai yaptırımlardan da kurtulacak. Kanuna göre; ödenecek alacaklarla ilgili olarak tatbik edilen hacizlerin yapılan ödemeler nispetinde kaldırılacağı ve buna isabet eden teminatların iade edileceği hükme bağlanıyor.

TALEP ÜZERİNE SATILABİLECEK 

Ödenecek alacaklar nedeniyle hacizli mallar, borçlunun talebi halinde alacaklı tahsil dairesince satılabilecek. Bu talep, ödenmesi gereken tutarların kanun hükümlerine göre ödenmesine engel teşkil etmeyecek. Düzenlemeden yararlanmak üzere başvuruda bulunanların dava açmamaları veya açılan davalardan vazgeçmeleri gerekecek. Başvuru yazılı olarak yapılacak. Borçlularca, düzenlemeden yararlanılmak üzere davadan vazgeçilmesi halinde idarece de ihtilaflar sürdürülmeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle