Guncel

Web Site Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Web site fiyatları sitenin tipi sitede kullanılan tasarım yazılım altyapısı yönetim paneli özellikleri oluşturulan sayfa sayısı gibi faktörlere göre farklılık gösterir. Web sitesi kurmak için ilk önce sitenizin internette barınmasını sağlayan hosting paketi satın alınmalıdır. İkinci olarak alan adı seçilmelidir. Sonraki aşama ise web sitesi temasıdır. İçeriklerin sitenin ön yüzünde yayınlana bilmesi ve sitenin kontrol panelinde içeriklerin yönetilebilmesi açısından web site teması gereklidir.

Web sitesi temalarının ihtiyaca göre birçok çeşidi bulunur. Ancak günümüzde en çok kullanılan yazılım kaynak çeşidine göre PHP altyapısındaki web sitesi temaları tercih ediliyor. Web sitesi kurulumunda dördüncü ve son aşama ise sitenin konusu ile alakası olan içeriklerdir.

WordPress Sitesi Kurma Nasıl Yapılır?

WordPress sitesi kurma için öncelikle wordpress kurulum paketi indirilerek kendi sitenize hosting alanınıza kurmanız gereklidir. WordPress’in en iyi şekilde çalışabilmesi için hosting paketinin bir linux sunucuda olması önemli. Ayrıca hosting paketinde muhakkak PHP desteği olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan bazı Windows hostlar da vardır.

Ancak wordpress’in en iyi ve en sağlıklı şekilde çalışabilmesi için Linux tercih edilmelidir. İlk wordpress kurulumu için 50 MB alan yeterlidir. Site büyüdükçe bu alan yeterli olmazsa daha sonra hosting paketi yükseltilebilir.  Arama motorlarında yapılacak olan hosting araması karşınıza birçok hosting firması alternatifini çıkaracaktır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com