Guncel

Tencere enflasyonu 5 ayda yüzde 12,30 oranına ulaştı

Sektör temsilcileri Ramazan ayı başında sebze ve yağda yaşanan anormal fiyat artışının şimdi de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kırmızı ve beyaz et fiyatlarında yaşanan anormal artış ile dayanılmaz bir hal aldığını belirterek dayanma güçlerinin kalmadığını söyledi.

ENFLASYON YÜZDE 12.30 

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) Mayıs ayı tencere enflasyonunu bir önceki aya göre 2,65 Ocak ayından bugüne ise 12,30 olduğunu açıkladı.

Dernek Başkanı Coşkun Dönmez Ramazan ayı öncesinde yağ ve sebze de yaşanan anormal fiyat artışının Kurban Bayramı öncesinde de kırmızı ve beyaz et ile devam ettiğini belirterek, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Maliyetlerimizin yüzde 50’ni oluşturan, bakliyat, yağ, sebze-meyve, pirinç, kırmızı ve beyaz et fiyatları bir türlü durdurulamıyor. Yılbaşında yaptığımız fiyat güncellemeleri 5 ayda eridi. Sadece gıda fiyatları artmıyor, işçilik hariç genel giderlerimizde de artış oldu” dedi.

15 TL’DEN 27 TL’YE ÇIKTI

Nisan ayında 15 lira olan kemiksiz piliç etinin 27 liraya, 7,30 lira olan mercimeğin 10,5 liraya çıktığını söyleyen Coşkun Dönmez bu artışın dövizdeki artışa bağlanmasına anlam veremediklerini ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com