Guncel

Putin ve Biden, Cenevre’de görüşecek

Beyaz Saray, “ABD-Rusya ilişkilerinde öngörülebilirliği ve istikrarı geri getirmeye çalışırken, liderler tüm acil konuları tartışacak” dedi.

Kremlin Sarayı ise, “Varılan anlaşma uyarınca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 16 Haziran’da Cenevre’de ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek” açıklamasını yaptı.

Putin ve Biden, Biden’ın 20 Ocak’ta başkanlık görevini devralmasından kısa bir süre sonra 26 Ocak’ta ilk kez telefonla görüşmüştü.

ABD VE RUSYA YETKİLİLERİ CENEVRE’DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan dün Cenevre’de yüz yüze görüşme gerçekleştirmişti.

Beyaz Saray’dan Patruşev-Sullivan görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, “Toplantı, tarihi ve yeri daha sonra açıklanacak olan ABD-Rusya zirvesi için hazırlık açısından önemli bir adımdı” denilmişti.

Öte yandan Başkan Biden, 11-13 Haziran’da İngiltere’nin Cornwall bölgesinde yapılacak G7 zirvesine katılacak, ardından Avrupa Birliği (AB) liderleri ile buluşmak ve 14 Haziran’daki NATO zirvesine katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’i ziyaret edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com