Guncel

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penil protezler veya halk arasında mutluluk çubuğu biçiminde adlandırılan mutluluk çubuğu, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde aşama aşama cerrahi olmayan tedaviler olan ereksiyon ilaçları, vakum cihazları ve en son enjeksiyon kademesine de yanıt alınamadığı durumlarda iktidarsızlığın en son ve kalıcı iyileşme seçeneğidir. Bu tedavinin geri dönüşü olmadığı için bireylerin doktorları ile bu tedavinin avantajları ve olası dezavantajları konusunda konuşmaları ve ikna olmaları çok kritik konumdadır.

Mutluluk çubuğu ameliyatı penis içerisindeki süngerimsi dokunun (corpora cavernosum) yaklaşık 1 saat sürmekte olan bir ameliyatla sert veya şişirilebilir silindirlerle değiştirilmesi şekilde açıklanabilir. Tüm penil protezlerde, cerrahi olarak yerleştirilmekte olan protezler vücut içinde tamamen gizlenmiştir. Dışarıdan bakıldığında hiçbir biçimde anlaşılmaz. Mutluluk çubuğu ameliyatı yaptıran erkekler istedikleri dönemde istedikleri kadar cinsel ilişkide bulunabilirler.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Cerrahi yaklaşım hangi mutluluk çubuğu şeklinin kullanıldığına, hastanın öyküsüne ve cerrahın seçimine göre değişir. Anestezi içerisinde yapılan ameliyat sırasında 3 parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu, penisin üstünde, alt karın ve skrotumda yapılan bir kesi yoluyla yerleştirilir. Bu arada idrarı boşaltmak amacıyla kısa bir süre idrar yoluna ve mesaneye ince, esnek bir tüp (sonda) yerleştirilmiş bulunur.

Genellikle küçük bir cerrahi kesik ya karın dokusu ile penisin birleştiği yerde ya da testis torbasının (skrotum) penis ile birleşmekte olduğu sınırın altından yapılır. Bu prosedürde hiçbir doku çıkarılmaz ve kan kaybı genel anlamda çok azdır. Bu sebeple neredeyse hiçbir zaman kan nakli gerekmez. Aynı ameliyat döneminde hastalar eve gidebilir veya bir gece hastanede kalabilirler. Bu doktordan doktora  ve hastane prosedürlerine göre değişim gösterebilir. Bu operasyonun gerçekleştirilmesi yaklaşık olarak bir saat sürer.

Ameliyat Sonrası

Bu başlık altında Mutluluk çubuğu ameliyatından sonra yaklaşık 2-4 hafta boyunca ağrı, şişlik veya morarma görülebilir. Bu pozisyonlarda hekiminiz size ağrı kesici bir ilaç başlayabilir. Hastalar mutluluk çubuğu ameliyatından 4-6 hafta sonra doktorun onaylaması durumunda cinsel ilişkiye girebilir.
Ne takılan mutluluk çubuğu ne de bu iş için yapılmakta olan ameliyat hastalarda cinsel ilişkiden zevk alma durumunu orgazmı veya boşalmayı etkilemez. Hasta eskisi gibi cinsel ilişkide bulunabilir, çocuk sahibi olabilir. Mutluluk çubuğu peniste sertleşmeyi arttırır, ancak penisi rutin biçimde uzatmazlar.

Ameliyat Maliyeti

Bu başlık altında Mutluluk çubuğunun maliyeti size uygun olan proteze, hastane tercihine ve cerrahi sonrası kaldığınız gün adetine göre değişebilmektedir. Sağlık hizmeti dahilinde ile tedavi maliyeti duruma göre farklılık gösterir. Bununla beraber, bu operasyon için kısmen SGK kapsamından da yararlanılabilir. Çünkü çoğu sertleşme bozukluğu vakalarının arkasında genellikle başka bir rahatsızlık bulunmaktadır. Bu durumda daha iyi bilgi alabilmek ve sertleşme sıkıntısı için öngörülen tedavilerin sigorta aracılığıyla karşılanıp karşılanmadığını belirlemek için bireysel biçimde ürün sağlayıcı firma iletişime geçmek en kıymetli seçenektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com