Guncel

Milyonlarca liralık projede binlerce ağaç sulanmadığı için kurudu

AKP’li önceki Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekili Recep Akdağ’ın, ‘Prestij Projem’ dediği Erzurum Şehir Hastanesi’nde skandallar bitmiyor. Alelacale hizmete açılan hastanenin çevresine dikilen binlerce ağaç kurumaya başlayınca, apar topar sulama sistemi ihalesi yapıldı. Hizmete girdikten bir yıl sonra yeniden ‘Peyzaj Sahası Bakım Onarım ve Altyapı’ ihalesine çıkılan, Erzurum Şehir Hastanesi, ‘Türkiye’nin en kapsamlı hastanesi’ olarak 419 bin metre kare alana 4 blok şeklinde inşa edilmişti.

YILDIZSIZ AY OLARAK TASARLANDI

Hizmete girdiğinden beri maliyeti hesaplanamayan ve bilinmeyen hastahane; bin 570 yatak kapasitesi, 39 ameliyathanesi, 44 diyaliz yatağı, 272 yoğun bakım yatağı, 36 görüntüleme odası ve 310 poliklinik odası ile Türkiye ve Orta Doğu’nun en büyük kapasiteli hastanelerinden biri oldu. Ay şeklindeki mimarisi ile dikkat çeken Şehir Hastanesi, geçtiğimiz yılın mayıs ayında yaşanan salgın sürecide göz önünde tutularak, eksiklerine rağmen alelacele hizmete açılmıştı. Uluslararası Yeşil Bina Sertifikası (LEED ) alacak olan hastane, çevreye duyarlı olarak yapılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle