Leke Mezoterapisi, Prp Saç Tedavisi Ve Göz Altı Morluğu

Leke Mezoterapisi Nedir?

“Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor” leke mezoterapisi leke tedavilerinde kullanılmakta olan bazı etken maddelerin lekeli olan deri alanlarına ince ve küçük boyutlu iğneler ile enjekte edilmesidir. İşlem sırasında en fazla kullanılan etken maddeler C vitamini, multivitamin kokteylleri, glutatyon, doku yapılandırıcılar ve traneksamik asittir. Genellikle haftada ya da iki haftada bir 4 ila 6 seans arasında uygulanmaktadır. Herhangi bir yöntem ile beraber uygulanacak ise uygulama aralıkları ve seans sayıları değişiklik gösterebilir. Lekelerin oluşmasında ve artmasında güneşin rolü sebebi ile güneşten doğrudan korunma bütün leke tedavilerinde vazgeçilmezdir. Güneşten yalnızca güneş ışınlarının fazla olduğu yazın değil karlı aylarda da yansıyan UV sebebiyle korunulması gerekir. Güneşten koruyan kremlerin etkileri yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. Su ve ter ile bu süre azalır ve sık sık tekrarlanması gerekir. Böylece lekelerin koyulaşmasını ve oluşmalarını önlemek için var olan leke ile ilgili olan tedavilerin uygulanması gerekir. Bu tedavide önemli olan nokta lekelerin doğru bir şekilde tanımlanmasıdır.

Prp Saç Tedavisi Nedir?

“Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor” Günlük 100 ila 150 tel saç dökülmesi normal olarak kabul edilir. Bundan fazla olduğu zaman saç dökülmeleri ciddiye alınmalıdır. PRP saç tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar verir. Prp işleminde hastanın kendi kanı alınarak, bir aletten geçirilir. Fibroblast adı verilen kökleri besleyecek ve gelişimini sağlayacak olan kısımlar ayrılır ve saç dökülmesi olan yere enjekte edilir. Bu yöntem genellikle genetik olan dökülmelerde etkili olur. prp saç tedavisi yaptıranlar çok memnun kalmaktadır.

Gözaltı Morluğu Nedir?

“Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor” göz altı morluğu genetik veya yapısal olarak göz kapağının derisinde bulunan pigmentasyon artışına bağlı olarak meydana gelebilir. Aynı zamanda uykusuzluk, düzensiz yaşam şekli, alkol ve sigara kullanımı gibi sebepler ile göz çevrelerinde bulunan venöz dolaşımın yavaşlamasına bağlı olarak oluşabilir. Gözaltı morlukları sistemik bozukluklara bağlıysa ilk olarak bu bozuklukların tedavisi gerekir.akat genel olarak kronik bozukluk olduğu için zeminde bulunan hastalıklar düzeltilebilse bile sorun çözümlenemez. Tedavide soğuk uygulamalar, mezoterapi, prp, göz altı dolguları yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com