Guncel

KREDİ NOTU ÖĞRENME

Finansal geçmişinizin ve bankalarla olan ilişkiniz ortak bir kuruluş olan Kredi Kayıt Bürosu tarafından analiz edilmektedir. Kişiye özel puanlama yapılarak kredi notunuz ortaya çıkmaktadır.  En basit anlatımıyla kredi notu sizin kredi geçmişinizdir. Kredi notu öğrenme bir diğer adı Findeks Kredi Notudur.  Bankalardan kredi çekmek ve kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler öncelikle kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmek isterler.  Bunun nedeni ise bankaların ve finansal kuruluşların kredi başvurusunda kişinin kredi notuna verdikleri öncelikli önemdir.  Bankaların kredi vermeden önce kişilerde aradıkları bazı kriterler vardır.

Müşterilerinin kredi başvurusu taleplerine olumlu veya olumsuz cevabı kredi notunu baz alarak karar vermektedir.  Kredi notunu oluşturan etmenler ise kredi kartı kullanımı, kredi geçmişiniz ve ödemelerinizden oluşmaktadır.  Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu sorgulama yaparak kredi notunuzun bankaların yeni bir kredi vermeye yetecek miktarda olduğunu kontrol etmelisiniz.

 Kredi notunuzu öğrenerek eğer düşük ise kredi notunuzu yükseltecek adımlar atmalısınız.  Kredi notu KKB tarafından aylık olarak hesaplanmaktadır. Düşük veya bankaların deyimiyle riskli bir seviye olan kredi notunuzu kredi ödemelerinizi düzenli yaparak, faturalarınızı ödeme talimatıyla ödeyerek veya banka borçlarınızın hepsini kapatarak yükseltebilirsiniz.

Nitekim kredi başvurularına onay vermek bankanın inisiyatifindedir, kredi notu haricinde gelir durumuz ve sigorta sürenizde incelenen kriterler arasında yer almaktadır.

Risk grubunda yer alan kredi notunuz en kısa vadede 3 ay, en uzun vadede 5 ay içinde yükselmektedir.  Bankalardan acil ihtiyaçlarınız, ev ve araba alımı için kredi çekmeyi düşünüyorsanız kredi notunuzu öğrenerek başlayabilirsiniz.  Ücretsiz kredi notu öğrenme imkanları sunan sitemizde bankalar ve kredi notu ile ilgili size yararlı olacak bilgilere ulaşabilirsiniz…

https://www.kredinotu.gen.tr/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com