ISO 27001 ISO 16949 Belgelerinde İndirim

Kalite Sistemleri İle Çalışmak

Günümüzde birçok iş yeri artık kalite sistemlerini standart hale getirmiş durumadır. Bundan dolayı doğru ve düzgün hizmet verebilmek, kaliteli hizmeti müşterilere ulaştırmak için yalnızca çalışmak yetmez. Firmanızın veya kuruluşunuzun mutlaka kalite sistemleri ile belgelendirilmesi gerekmektedir. Marka çizgisini sağlamak ve marka kalitesini yukarı taşımak için kalite belgelendirme sistemleri artık bir ayrıcalık değil zorunluluktur.

Kalite Belgelendirme Sistemleri Nedir?

Kalite belgelendirme sistemleri kuruluşların veya organizasyonların üzerinde çalıştıkları iş sahalarında belli standartları belli limitler dahilinde sağladığının güvencesini veren sistemlerdir. Bu sistemlerde bütün iş maddeleri, aşamalar, olasılıklar, yapılacaklar, yapılanlar kayıt altına alınır ve değerlendirilir. Bu kayıt sisteminin oluşturulması, sistemde ki yapılacak işlerin talimatlandırılması, sistemin çalışan prosedürlerinin oluşturulması ve bunların işler şekilde iş akışına uygun olarak detaylandırılması gerekmektedir. Kalite sistemleri dünyada çok farklı organizasyonlar tarafından verilmektedir. Bu organizasyonlar farklı kuruluşlar tarafından kurulup finanse edilen tamamen bağımsız kuruluşlardır. Bu sayede denetimleri ve çalışmaları bağımsız olarak yürütebilmektedir.

Hangi Kalite Sistemleri Vardır?

Dünyada ISO, BRC gibi birçok farklı kalite sistemi farklı ülkeler tarafından uygulanmaktadır. Bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sistem ISO sistemidir. Türkçesi uluslararası standart organizasyonu anlamına gelen bu kuruluşun verdiği ISO belgeleri farklı numaralar ile adlandırılır. Her numara farklı bir standardı işaret eder. ISO 16949 Otomotiv sektörü kalite yönetim sistemi, ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi gibi farklı adlar ve numaralarla anılır. Doğru ve düzgün, işler bir kalite yönetim sistemi kurmak bu işin anahtarı konumundadır. Turcert.com olarak müşterilerimizin iş akışını engellemeyecek, aksine onlara destek olacak bir sistem kurmak amacıyla çalışmaktayız. Uzman kadromuzdan bilgi almak, soru ve önerilerinizi iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com