İndirimli Havalı Yataklar

Havalı Yatak Ne İşe Yarar?

Hasta için en önemli medikal ürünlerinden biri olarak ön plana çıkan havalı yatak çeşitleri, tedavi sürecindeki hastalar için büyük bir öneme sahiptir. Kişinin yatacağı karyolanın üstünde düzgün bir şekilde yerleştirilen bu havalı yataklar yanında getirdiği birçok değişik avantajı sayesinde hastanın iyileşme sürecinin daha hızlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Özellikle bası ismiyle bilinen ve hastanın yatma süresi içerisinde vücudun farklı noktalarında meydana gelen basınç ile birlikte oluşan yaralar durumu çok daha zor bir hale getirebilmektedir. Fakat havalı hasta yatağı çeşitleri sayesinde özellikle dirsek ya da kalça ile birlikte kuyruk sokumunun yanı sıra kulak gibi yerlerde baskı ile birlikte oluşabilecek birtakım yaralar ve morarma ile şişlikler tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

Yatak Yaraları Oluşumuna Engel Olur

Uzun bir süre yatarak bakıma muhtaç olan hastalar için havalı yatak ve hasta karyolası modelleri önemi oldukça büyüktür. Genel olarak bu tür zamanlarda özellikle yatak ile kemik arasındaki baskı çok yüksek olduğundan dolayı buradaki dokulara kan gitmez. Kan ulaşmadığı zaman ise dokulara besin ve oksijen de aynı şekilde ulaşmadığında dolayı bu bölgelerdeki hücreler zaman içerisinde yavaş yavaş ölür. Ve bu da doğal olarak bu bölgede birtakım yaraların meydana gelmesine sebep olur hasta çok fazla hareket edemiyor ise meydana gelen bu yaralar zamanla hastanın çok daha büyük acılar çekmesine sebebiyet verebilmektedir. O yüzden havalı yatak bu konuda oldukça önemlidir. Özel bir tasarımı bulunduğundan dolayı ve farklı yüksekliklerde şişirilme özellikleri sayesinde basınç olabilecek birçok farklı noktasında yumuşaklık göstereceğinden dolayı bu bölgelerde yaraların ortaya çıkma durumu çok fazla meydana gelmez. Bu da iyileşme sürecini de oldukça geriye çekilmesine olanak verir.

Havalı Yatak Çeşitleri Mutlaka Kullanılmalıdır

Şişirilme kısmı ve motor bölümü ile birlikte genel olarak iki farklı parçadan oluşan havalı yatak çeşitleri çok uygun fiyatlar kapsamında günümüzde farklı modelleri ile bulunabilmektedir. Yatakların boyutuna ya da hastanın durumuna göre satın alınabilecek olan bu havalı yatak çeşitleri satın alma opsiyonu kullanılabilirken aynı zamanda kiralama fırsatı da değerlendirebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com