Guncel

Eşanjör

Eşanjör temel olarak ısı transferi işleme gören ve endüstrinin birçok alanında kullanılan bir elemandır. Gaz ya da sıvı halde bulunan akışkanların birbirine karışmasını engeller ve transfer işleminin gerçekleşmesini sağlar. Isı değişiminin eş zamanlı olarak iki yönde yapılmasına izin veren eşanjörlerin kullanım alanı oldukça geniş olan araçlardır.

Eşanjörler plakalı lehimli ve borulu olmak üzere 3 farklı tipte üretilmişlerdir.  Eşanjör araçlarının içinde bulunan ısı transfer yüzeyi ısının bir akışkandan diğer akışkanı aktarılmasını sağlar. Bu sayede akışkanları da birbirinden ayırmış olur. Eşanjörler bu özellikleri ile uzun ömürlü kullanım sunan araçlardır. Eşanjör bir kez satın alındığı zaman uzun yıllar kullanım vadeden araçlardır. Alfares Makine sitesinden bu araçları satın alabilirsiniz.

Eşanjör Servisi

Eşanjör servisi ve bekanın periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Eşanjörler dış etkenler nedeniyle kirliliğe maruz kaldığı için eşanjör servis ve bakımının yıl içerisinde en az bir kez yapılması gereklidir. Eşanjör bakımı ile cihazın ömrü uzatılır ve performansı artırılır. Her tip eşanjörün farklı bir servisi ve bakım şekli vardır.

Bu nedenle deneyimli teknik servis ekibinden eşanjör bakımı talep etmeden önce eşanjörün modelinin belirtilmesi önem arz eder. Firmanın adını, teknik servis ekibi cihazınızı doğru bir şekilde inceler ve doğru temizlik kimyasalları kullanarak cihazın bakımını sağlar. www.alfaresmakine.com   sitesi  sizlere en kaliteli eşanjör ve eşanjör servisi hizmetini sunuyor. Siteden güvenli hizmet alabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com