Erkek Tenis Ayakkabısı Nasıl Seçilir

Her sporun güvenli ve sağlıklı yapılabilmesi için o sporun gerekli malzemeleri alınmalıdır. Bu malzemelerin en başında o spora uygun olan ayakkabılardır. Ayakkabılar bir sporu yaparken sizlere en çok yardımcı olacak olan araçlardır diyebiliriz. Hem oyunu daha iyi oynamanızı sağlayan hem de ayak sağlığınız için çok önemli olan ayakkabılar doğru şekilde seçilmelidir. Ayakkabının çok büyük önem arz ettiği bir spor dalı olan tenis de bu konuda dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Öncelikle tenis ayakkabısı diğer spor ayakkabıları gibi aynı özellikleri taşımamaktadır. Eğer bir tenis ayakkabısı almak istiyorsanız öncelikle bu farkı bilmenizde büyük fayda var. Tenis oyununda ani deparlar ve ani duruşlar ayakkabının yapısını büyük ölçüde zorlamaktadır. Bu sebepten dolayı tenis ayakkabıları bu ani hareketler göz önünde bulundurularak üretilirler.

Erkek Tenis Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Öncelikle bir erkek tenis ayakkabısı seçerken oyun stilinizi de iyi analiz etmelisiniz. Bu analizin sonucuna göre ayakkabı seçilmelidir. Örneğin kort çizgisi oyuncuları fazla yanal harekette bulundukları için ayakkabının yanal hareketlere daha dayanıklı olması gerekir. Diğer bir stilde servis ve vole oyuncu tipidir. Bu stilde ki oyuncular sürekli ayaklarını sürttükleri için ayakkabının ön kısımları daha dayanıklı olmalıdır.

Ayak Tipi Çok Önemli

Erkek tenis ayakkabısı seçerken ayakkabıyı kullanacak kişinin ayak yapısını bilmesi oldukça önemlidir. Eğer ayak tipinizi bilmiyorsanız kısa bir test sonucu bunu öğrenebilirsiniz. Islak zemin testi sayesinde ayak tipinizi kolayca öğrenebilir ve tenis ayakkabısı seçerken bu tipe uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

Erkek Tenis Ayakkabısı

Erkek tenis ayakkabısı seçerken ayak tipiniz ve oyun tarzınızın önemli olması ile birlikte oyun alanının da önemi oldukça büyük. Kort yüzey tipi de ayakkabı seçiminizi direk etkileyecek olan bir etkendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com