Erkek Palto Modelleri

 Soğuk havalardan korunmak için, kalın kumaştan üretilen bir çeşit üst giyime palto denir. Sıcak tutma özelliği arandığından kışın giyilmektedir. Kışlık giyim için önemli kıyafetler arasında yer almaktadır. Her kıyafetin üzerine giyilip çıkılabilir.

Değişik yapıda ve kumaşlarla oluşturulan erkek palto türleri bulunmaktadır. Bunlar, şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

1.Slim Fit Kalıplı

 Slim fit denildiğinde, akla dar kesim gelmelidir. Kalıbı dar olarak kesilen palto türüdür. Vücudu sarararak, vücudun şeklini alır ve tarz bir görünüm sağlar. Modern olarak tercih edilenler arasındadır.

2.Kruvaze Modelli

 Kruvaze denildiğinde ise akla, birbiri üzerine geçerek iliklenen bir yapıdaki palto gelmelidir. Duruş olarak farklıdır. Bu palto modeli ile tarz bir görüntü elde edilebilir.

3.Regular Fit Kalıplı

 Kalıp olarak standart ölçülerde üretilen paltolar akla gelmelidir. Rahat bir kullanım sunmaktadır. Bu nedenle, yaygın kullanıma sahiptir.

 4.Kapüşonlu Model

 Kapüşon olarak adlandırılan şapka modelli palto türüdür. Özellikle; yağmurlu hava şartlarında kullanımı, kişiye rahatlık sağlayacaktır.

5.Jakarlı Kumaştan Üretilen

 Kaliteli dokuma kumaşlardan üretilir. Dayanıklıdır. Kolay kolay deforme olmazlar.

6.Balık Sırtı Modelli

 Balık sırtı adı verilen kalın bir kumaştan üretilmektedir. Kumaşının kalınlığı sayesinde sıcak tutar ve kullanışlıdır. Şık bir görünüm sergilenir.

 7.Dik(Hakim) Yaka Modelli

 Diğer adıyla hakim yaka olarak da bilinir. Yaka uçları, dışarıya doğru dik ve kısadır. Havalı bir duruş sergiler.

8.Şal Yaka Modelli

Yaka uçları, dışa bakacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanan kişiye, ayrı bir karizma katacaktır.

9.Kürk Yaka Modelli

Yaka kısmı kürkten yapılmış palto türüdür. Son zamanlarda da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 Palto Nasıl Kombin Yapılmalı?

 Paltolar da tıpkı kabanlar gibi; bütün elbiselerin üzerinden giyilebilecek tarzda olan bir dış kıyafettir. Altına her türlü pantolon ve ayakkabı seçimi yapılması uygun olacaktır. Kombinlemeler, gidilecek mekana göre değişiklik gösterecektir. Resmi bir davete gidilecek ise; her tarzda giyilecek uzun kollu gömlekler, kışlık botlar ve çeşitli kumaş pantolonlar ile uyumu sağlanabilir. Aksesuar kullanımı, klasik tarzdaki, resmiyetin vermiş olduğu ciddiyete uyabileceklerden oluşmalıdır. Herhangi günlük bir yere gidiliyor ise; kışlık kazaklar, günlük tarzdaki ayakkabılar ve kot pantolonlar ile giyilebilir. Aksesuar olarak da, sade, abartısız ve sıradan seçimler yapılmalıdır.

Hangi Palto Tipi Giyilmeli ?

 Slim fit palto modelleri, sıklıkla tercih edilen paltolar arasında yerini almıştır. Vücuda tam olarak oturduğundan, zayıf erkekler tarafından giyilmelidir. Kalıbı açısından, kilolu olanların tercih etmemesi gerekmektedir. Değişik yakadaki paltoların seçimi, tarz olmak isteyenlerin tercihleri arasında olabilir. Kürk yaka palto ise, kişide modern bir görüntü oluşturacaktır.

Paltolar Nerelerde Giyilebilir?

 Dış giyim ürünü olduğu için her ortama uyum sağlanarak giyilebilir. Yapılan kombinlemelere göre resmi yerlerde de günlük hayatta da kullanılabilir. Kalın kumaş yapısına sahip olan paltoların, her alanda kullanımı yaygın olarak görülmektedir. Satın almak için tıklayınız: https://www.wessi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com