Buz Yapıcı Makinelerin Gerekliliği

 

 

Buz Sistemleri Sayesinde Artan Ticaret Oranı

 

Özellikle yaz aylarında gıda sektöründe ürünleri korumak çok daha zor bir hal alabilir. Balıklar, sebzeler ya da yemeklerin daha taze kalabilmesi için ice systems denilen buz sistemlerine ihtiyaç vardır. Buz sistemleri buz yapan makinelerdir. Bazı makineler tekerlekli yapılara sahiptir, Büyük ve kalıplar halinde büyük buz parçaları üretirler. Büyüklük olarak her biri farklı ebatlara sahip olduğundan dolayı her sektörde farklı büyüklükler ya da farklı şekiller kullanılır. Buz sistemleri pek çok farklı çeşide sahiptir. Hangi sistemin hangi sektöre uygun olacağı ise ice maker alımı sırasında danışılarak öğrenilebilir.

 

Buzların yaprak şeklini almaları ya da büyük buz kütleleri şeklinde üretilmesi gibi pek çok farklı cihaz vardır. Çok büyük ebatlarda buz kalıpları genellikle bir yerden bir yere taşıma sırasında kullanılırken yaprak şeklinde minik parçalar halinde kar görünümünü andıran buz parçaları ise daha çok tezgah üzerinde satılmaya hazır halde bekleyen ürünlerin bozulmadan sağlıklı bir şekilde bekleyebilmesini sağlar. Restoranlarda meze ve salataların da soğuk ve bozulmadan, sönmeden beklemesini sağlaması için bu cihazların kullanılması sağlanır.

 

Ayrı Üniteler İle Çok Fazla Üretim.

 

           Cooling Units yani soğutma birimleri adı ile evrensel bir ada sahip olan bu cihazlar sayesinde sağlıklı beslenmek mümkün olmaktadır. Çok uzaklardan getirilen balıkların hiç bir besin kaybına uğramamış olması ve sağlık açısından bozulmamış ve canlılığının kaybetmemiş olması bu cihazlar sayesindedir. Cihazların bir yerden başka bir yere taşınabilmesi sayesinde çok büyük buz kütleleri bile kullanılacakları alana hazne içerisinde götürülür.

 

Kolayca çıkartılabilmesi ve suyu almak için de farklı bir yere götürülmesi gerekiyor ise rahatlıkla götürülerek su alanının doldurulması sağlanır. Kısa sürede buz yapma özelliği sayesinde ihtiyaçların hemen giderilmesi mümkün olur. Cihazların uzun ömürlü olması ve yıllarca aynı performans ile çalışabilmesi için kullanma talimatlarına uyarak çalıştırmak önemlidir. Bu şekilde çok uzun bir zaman diliminde aynı performans ile çalışması ve buz üretmesi sağlanır. Ünitelerin ayrı ayrı buz yapması birden fazla buz yapan bu makinelerin ne kadar önemli bir yeri olduğunu gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com