BIM AKTUEL

Bu Kullanışlı Tasarımlardan Haberdar Mısınız?

Birden fazla işlevi üstlenen Ranzalar, özellikle küçük mekanlarda son derece kullanışlı alternatifler. Gelin, bu modelleri detaylı olarak inceleyelim.

Depolama Alanı Sunan Modeller

Kullanışlılığı arttıran özelliklerin başında, ürünün depolama alanına sahip oluşu gelmekte. Birden fazla kişi tarafından paylaşılacak küçük odalarda büyük bir gardırop ya da kitaplık için yer yoksa çekmeceli ve/ veya raflı ranza modelleri son derece işe yarardır.

Çekmeceler, ranza tasarımının farklı bölümlerinde karşımıza çıkabiliyor. Yatağın altı, bunlardan biri. Raflar ise genellikle yatak başında konumlanmakta, böylece hem yatak başı hem de raf ihtiyacı tek bölümle karşılanmakta.

Günümüzün yeni nesil ürünlerinde sıra dışı tasarımlara da rastlıyoruz. Üst kattaki yatağa çıkan merdivenlerin aynı zamanda çekmece işlevi gördüğü modeller bunlardan biri. Bu tür tasarımlar hiçbir bölümün atıl ya da tek işlevli kalmasına izin vermeyerek üründen alınan verimi arttırmaktadır.

Bahsi geçen çekmeceli ve raflı tasarımlar yalnızca kullanışlılığı arttırmıyor, aynı zamanda görüntüye estetik değer ve dinamizm de katıyor. Bunlar özellikle modern dekorasyonlar için biçilmiş kaftan.

Daha Fazla Uyku Alanı

Bazı ranza modelleri ikiden fazla kişi tarafından kullanıma izin verecek tasarıma sahiptir.

İki katlı (üst üste üç yataklı) ranzalar, daha fazla uyku alanı sunan modellerden. Bunlar kullanışlı olmakla birlikte, tavanı alçak evler için uygun olmayabilir. Bu tip durumlarda, fazla uyku alanını farklı şekillerde sunan modeller devreye giriyor. Alt kattaki yatağın çift kişilik olduğu ranzalar bunlardan biri. Kullanılmadığında alttaki yatağın altına sürülerek gizlenen yavrulu modeller de son derece kullanışlı seçeneklerden.

Hem Yatak Hem Kanepe

Oda içinde kanepe ya da koltuk gibi mobilyalara ayıracak yer yoksa ranza, oturma alanı sağlama fonksiyonunu da üstlenebilir. Alt kattaki yatağın kanepeye de dönüşebildiği modeller, oturma alanı ihtiyacını, fazla yer kaplamadan karşılayacaktır.

Çalışma Masasına Sahip Modeller

Farklı işlev üstlenen mobilyaları bir araya getiren tasarımlar, son yılların en çok tercih edilenlerinden. Bu kapsamda ranzalarda çalışma masasına sahip modelleri sık sık görür olduk.

Çalışma masalı ranzalar genç odaları için oldukça kullanışlı modeller.

Gardıroplu Modeller

Gardırop da ranza tasarımına eklenebilen mobilyalardan. Bunlarda gardırop olarak işlev gören bölüm, alt yatağın başucu ve üst yatağın altındaki mesafede konumlanmakta, dolayısıyla ekstra yer kaplamamaktadır.

Kullanışlı Ranza Modelleri Burada!

Daha fazla depolama alanı ve/ veya uyku alanı sunan, farklı eşyalarla bir araya getirilmiş ranza çeşitleri Turem Mobilya’da.

Evinizin ihtiyaçlarına optimum çözümler sunacak modeller arasından tercih yapabilir, dilerseniz evinize uygun Ranza Boyutlarını ve başka ayrıntıları ileterek mobilyayı size özel hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı