Guncel

Birbirinden çeşitli Gri halılar Trendhalım’da


 
Söz konusu yaşam alanlarının dekorasyonu olunca genelde koyu tonlarda renklerin hakim olduğu dekorasyonların insanlarda negatif bir etki bıraktığı ya da dekora edilen alanın boğucu bir havaya sahip olacağı düşünülür. Oysaki doğru renk ve tonların kullanımı ile koyu renk dekorasyonlar da oldukça etkili, şık ve tarz sahibi dekorasyonlar yaratabilirsiniz.


  Birçok insanın sevdiği renklerden biri olan gri ile koyu tonların hakim olduğu ya da grinin tonlarını kullanarak yumuşak renk geçişlerinin güçlü ve asil bir dekorasyon oluşturulabilir. Dekorasyon aksesuarı olarak en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen gri halıları tercih ederek evinizde koyu renklerin hakim olduğu güçlü ve etkili bir dekor etkisi sağlayabilirsiniz.


  Gri renkli halılar doğru şekilde kullanıldıkları zaman bulundukları ortamın havasını oldukça değiştirebilirler. Peki bu doğru kullanımı nasıl sağlayabilirsiniz?


Gri halı kullanımında öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken, dekore edeceğiniz alanın siyah halı kullanımına uygun olması yani diğer renkler ile uyumlu olması. Grinin tonları olan siyahın farklı tonlarını seçeceğiniz gibi klasik bir dekor rengi olan siyah beyaz uyumunu da kullanabilirsiniz.
– Gri halıyı çok canlı renklerin bulunduğu alanda canlı renkleri dengelemek için kullanabileceğiniz gibi aynı tonlarda kullanacağınız dekorasyon aksesuarları ile uyumlu kontrastlar yakalayabilirsiniz. Ya da karşıt rengi olan beyaz ile harmanlayarak klasik tarzda dediğimiz dekorasyon alanları elde edebilirsiniz. Gri halı ve beyaz dekorasyon ürünleri kullandığınızda duvarlarınızda kullanacağınız gri beyaz görseller ile de tarz sahibi bir yaşam alanı dekore edebilirsiniz.
– Gri halı kullanımında dikkat etmeniz gereken bir başka detay ise kullanacağınız zeminin rengi. Gri halı kullanmak için halıyı sermek istediğiniz alanın mutlaka açık tonlarda olması gerekmiyor. Koyu renkli zeminlerde de grinin farklı tonlarını kullanarak zemin ile halı arasında ton uyumu sağlayarak şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.
– Gri halıları evde kullanmak isteyenlerin aklına ilk olarak her ne kadar salon gelse de mutfakta, holde hatta banyoda da gri halı kullanımı ile etkili dekorasyonlar oluşturmak mümkün. Mutfak dekorasyonunda özellikle inox malzemeye sahip grinin tonlar ki mutfak eşyaları ile gri halı bir renk bütünü oluşturabilir. Holde kullanılan gri halı ise düşünülenin aksine doğru ışıklandırma ile özellikle uzun yapılı holleri bir geçit alanına dönüştürülebilir. Basit görünümlü sade bir hol bile siyah beyaz görseller ve gri halı kullanımı ile oldukça göz alıcı bir alana dönüştürülebilir.
– Gri halı kullanımının yarattığı sert etkiyi biraz daha yumuşatmak için siyahın hakim olduğu ama içerisinde farklı renklerde ki desenlerin veya asimetrik şekillerin yer aldığı halıları da tercih edebilirsiniz.

 
 Trend Halım ekibi olarak bu yazımızda birbirinden çeşitli gri halılar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da birbirinden çeşitli gri halı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com