Guncel

Arabası olanlar dikkat! Yasa çıktı! Mağduriyetler sona eriyor…

Karayolları Trafik Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek yasalaştı. Yasalaşan kanun teklifi ile trafik sigortasında mağduriyetler azalacak, gereksiz vekalet ücretleri sigortalıya yük olmayacak ve hasar süreçleri daha da hızlanacak. 

Hem sigorta sektörünü hem de kamuoyunu bir süredir meşgul eden trafik sigortası ile ilgili yaşanan belirsizlikler, Karayolları Trafik Kanunu Teklifi’nin geçtiğimiz haftalarda TBMM’de yasalaşması ile ortadan kalktı. Son dönemdeki en büyük sıkıntılardan biri 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 90 ve 92’nci maddelerinin bazı hükümlerinde Anayasa Mahkemesi’nce alınan iptal kararı sonrasında mahkemeler tarafından farklı hesaplama yöntemleri ile farklı tazminatlara hükmedilmesiydi. Yasalaşan kanun teklifi ile trafik sigortasında mağduriyetler azalacak, gereksiz vekâlet ücretleri sigortalıya yük olmayacak ve hasar süreçleri daha da hızlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com