Amatörler İçin Drone Çekimleri www.havadrone.com

Öncelikle kendinize uygun bir drone seçmelisiniz. Kullanıma hazır bir drone mu alacaksınız yoksa ayarlamalarını kendiniz yapacağınız bir drone mu istiyorsunuz? Örnek vermek gerekirse DJI Phantom alırsanız tüm ayarları yapılı olarak gelecektir. Tercihiniz DJI F50 olursa tüm ayarlamalar size kalacaktır. Ayrıca havadan çekim yapmaya başlamadan önce uçuş deneyimi kazanmanız gerekmektedir. Bol bol pratik yaparak bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu işi profesyonel olarak yapan firmaların çekimlerini izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz. Profesyonel havadan çekim örneklerimizi incelemek isterseniz www.havadrone.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Drone kullanımını iyice öğrendikten sonra ikinci aşama havadan çekim yapmaktır. Bunun içinde iyi bir kamera seçilmelidir. Özellikle hafif ve hızlı bir lense sahip kameralar işinizi görecektir. Başlangıç seviyesindeyseniz GoPro model kameralar sizin için yeterli olacaktır. Çekim esnasında da dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle çekim uygun hava şartlarında yapılmalıdır. Yavaş olun, hızlı hareketlerden kaçının. Ayrıca güneşin etkilerinden kurtulmak için de iyi bir filtre kullanmanız gerekebilir.

Son olarak kaliteli görüntü için iyi bir gimball seçmelisiniz. Gimball kameranızın sarsılmasını engeller ve kaliteli görüntü almanızı sağlar. Seçtiğiniz gimball, kameranız ile uyumlu olmalıdır. Bu ayrıntıya da dikkat etmelisiniz.

Drone ile havadan çekim yapmanın püf noktalarını aktarmaya çalıştık. Eğer amatör çekimlerle uğraşmak yerine profesyonel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com