İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kayseri Büyükşehir’den kadın personele meme kanseri eğitimi

Kayseri Büyükşehir’den kadın personele meme kanseri eğitimi

admin admin -
29

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç eğitime katılarak, Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Kayseri Kızılay Hastanesi iş birliğinde meme kanseri farkındalığı oluşturmak için kadın personele yönelik eğitim semineri verildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda belediye ve şirketlerinde çalışan kadın personele yönelik gerçekleştirilen seminerde, Kayseri Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli meme kanseri ve korunma yollarını anlattı. Meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapan Akşehirli, her 8 kadından 1’inde meme kanserine rastlandığını ifade ederek, eskiden bu kadar sık olmadığını, gittikçe bu sayının arttığına işaret etti.

Kayseri Kızılay Hastanesi Hasta Hizmetleri Sorumlusu Demet Çakaloğlu da, hastane hakkında bilgiler verirken, katılımcılar, meme kanserine farkındalık oluşturmak için pembe kurdele taktılar.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN AKŞEHİRLİ’YE TEŞEKKÜR

Öte yandan eğitim programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da eğitime katılarak, Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti. Başkan Büyükkılıç, “Hocamıza teşekkür etmek için uğradım, gerçekten bu alanda bizim en çok takdir ettiğimiz büyüğümüz, sizleri aydınlatıyor, Önlem alma bağlamında, daha erken davranmak için elinize bir fırsat, ağzınıza sağlık. Maşallah katılımda iyi, onlar bizim canımız ciğerimiz, bizi biz yapan canlarımız” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir