İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. EAPM’nin ilk kadın başkanı Türkiye’den

EAPM’nin ilk kadın başkanı Türkiye’den

admin admin -
31

İSTANBUL (İGFA) – Halihazırda 34 ülkeyi temsil eden ve PERYÖN’ün (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) de 1979 yılından beri üye olduğu çatı derneği EAPM’nin (European Association for People Management / Avrupa İnsan Yönetimi Derneği) yeni dönem yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu Portekiz’de yapılan seçimle belli oldu.

Öztınaz, aynı zamanda Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Birliği’nde de Yönetim Kurulu üyesi olarak EAPM’yi temsil ediyor.

EAPM’nin yeni dönem yönetim kurulu başkanlığına, halihazırda yönetim kurulu başkan yardımcılığını sürdüren Berna Öztınaz seçildi. Böylece, Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıl dönümünde EAPM gibi köklü ve itibarlı bir kuruluşun yönetimine ilk kez Türkiye’den bir isim gelmiş oldu. Berna Öztınaz aynı zamanda EAPM’nin ilk kadın başkanı oldu.

Daha önce PERYÖN’’ün 24. ve 25. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve halen derneğin uluslararası delegesi olarak danışma kurulu üyesi bulunan Berna Öztınaz, yeni göreviyle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“”Öncelikle insan odaklı yönetim açısından uluslararası bir referans noktası olan EAPM gibi köklü bir çatı derneğin yönetimine ilk kez ülkemizden bir ismin, aynı zamanda ilk kadın başkan olarak gelmiş olmasından ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Bu gururu yaşamak bana kısmet oldu. Bu gelişmenin, hem ülkemizin hem de Türkiye’de çalışma hayatının gelişimi için insan odaklı yönetim alanında çalışmalar yürüten PERYÖN’ün global etkisini artıracağı muhakkak.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir