İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Psikolog Samira Bagirova: “Bize başvuran herkes mucizelere inanacak”

Psikolog Samira Bagirova: “Bize başvuran herkes mucizelere inanacak”

admin admin -
35

Psikolog Samira Bagirova: “Bize başvuran herkes mucizelere inanacak”

24 Haziran’da Bakü’de 52 Magsud Alizade Caddesi’nde “Samira Baghirova” Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış töreni düzenlendi.

Merkezin kurucusu ünlü psikolog Samira Baghirova, Okhu.Az ile yaptığı röportajda merkezde verilecek hizmetler, danışmalar ve diğer konular hakkında bilgi verdi:

– Samira Hanım rehabilitasyon merkezi açmaya nasıl karar verdiniz?

– Profesyonel kariyerime otizmli çocuklarla çalışarak başladım. O zamanlar kendi merkezimi kurma fikrim vardı ama bunun sadece psikolojik değil rehabilitasyon formatını da gördüm ve sonucunda kurdum. Merkezin sunduğu hizmet yelpazesinin çok çeşitli olmasına çok sevindim.

– Merkeze başvuranlara hangi hizmetler verilecek?

– EEG nöropatolog, refleksolog, defektolog-konuşma terapisti, duyu bütünleyici, psikolog, yaşam koçu, fizyoterapi, grup terapisi vb. hizmetler dahildir. Kendi profesyonel ekibim var. Ekibimizin her bir üyesi, merkezde göreve başlamadan önce en titiz seçim sürecinden geçmiştir. Merkezin en modern ekipmanlarla donatıldığını, rehabilitasyon süreçlerinde olumlu rol oynadığını ve sorunların kısa sürede çözülmesine katkı sağladığını da vurgulamak isterim.

– Samira Hanım, Merkezde sadece çocuklara yönelik hizmetler mi var, neler var?

– Burada gördüğünüz “Samira Baghirova” Rehabilitasyon Merkezi herkese açıktır. Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar, serebral palsi tanısı alan çocuklar, Down sendromlu çocuklar, kekeleyen ve konuşma sorunu olan çocuklar için programlar geliştirdik. Aynı zamanda, psikolojik sorunları çözmek, psikolojik sendromların tedavisinde destek ve yardım sağlamak için yaşı ne olursa olsun herkese yardımcı olmak için deneyimli uzman hizmetler sunuyoruz.

Ayrıca kalp krizi veya felç geçirmiş olanlar, omurgada ağrı yaşayanlar, nörolojik tanısı olanlar, fizyolojik ve psikolojik sorunları olanlar da rehabilitasyon için bizimle iletişime geçebilirler.

– Peki ya fiyatlar? Bazen ebeveynler, fiyatların yüksek olması nedeniyle çocuklarını bu tür merkezlere getirememektedir…

– Çok hassas bir noktaya değindin. Bu konu merkezimizde bireysel olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle, sunulacak hizmetler konusunda personelle görüştükten sonra, başvuru sahiplerine belirli bir soruna uygun bir paket sunmayı planlıyoruz. Merkezin Azerbaycan toplumunun belirli kesimleri için indirim kampanyaları ve ücretsiz kampanyalar uygulayacağını da belirtelim, bu yakında sosyal medya sayfalarımızda daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

– Daha önce açılan merkez bazı sebeplerden dolayı uzun ömürlü olamamıştır. Yeni merkezin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

– İyi ve sadece iyi. Bu merkez, hizmet verdiği hastalar sayesinde elde ettiği başarılı sonuçlarla geleceğe umut yaratmanın yanı sıra kendi geleceğine de ışık tutacaktır. Rehabilitasyon merkezimiz hem çocuklara hem de sağlıklarındaki her gelişmeden mutlu olacak olan ebeveynlerine büyük mutluluk yaşatacak. Merkez “Bir mucizeye inan!” sloganı sebepsiz değildir. Mucizelere her zaman inanmışımdır. Çocukları şu ya da bu sağlık sorunuyla karşı karşıya olan ebeveynlerin de mucizelere inandıklarını biliyorum. Bu mucizeyi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Samira Bagirova’nın NPU mezunu olduğunu belirtmek gerekir. Psikoloji-Sosyoloji ve Yönetim Fakültesi’nde okuyan psikolog M.P. Dragomanova, yüksek lisans derecesi aldı. Mesleki eğitimine Ankara’da devam etti. 2019 yılında S. Baghirova, ülkede katı bir karantina rejimi uygulanması nedeniyle faaliyetleri askıya alınan “Menora” psikolojik merkezini açar. Psikolog bugün “Samira Bagirova” Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu ve başkanıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir