İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TYT Kitap

TYT Kitap

admin admin -
44

TYT Kitap

Üniversite sınavlarına hazırlananlar için girmeleri gereken iki sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan birincisi olan TYT için TYT kitap setleri hazırlanmaktadır. Farklı yayın evleri tarafından çıkarılan bu kitaplarda Temel Yeterlilik Testi olarak adlandırılan sınav için konu anlatımları ve sorular bulunmaktadır. Bu sınava girecek olan öğrencilerden temel bilgilerini ve akıl yürütme becerilerini kullanabilecekleri sorular sorulmaktadır. Bu kitaplarda bulunan konular 9.sınıf ve 10.sınıfta öğrenilen temel konuları içermektedir. Bu sınavda öğrencilerin temel konuları bilip bilmedikleri ölçülmektedir.  TYT kitap olarak hazırlanan bu kitapları alan öğrenciler bu sınava hazırlanmaktadır.

TYT için hazırlanan öğrencilerin çözdükleri soru sayısının çok olması çıkacak sorular hakkında daha fazla yorum yapabilmelerini ve soruları çok daha hızlı çözebilmelerini sağlayacaktır. Bu tür sınavlarda ne kadar çok soru tipi çözülürse sınavda başarılı olma ihtimali o kadar artacaktır. Bu sebeple TYT konu anlatımı kitapları ile konular tamamlandıktan sonra soru bankaları ile bol bol soru çözmek gerekmektedir.  Bunun için de kaliteli soruların bulunduğu yayınevlerinden TYT soru bankaları almak uygun olacaktır.

AYT Kitap Seçenekleri

Üniversiteye girişte ikinci sınav olan AYT için çok daha detaylı bir çalışma yapma gerekmektedir. Alan Yeterlilik Testi olarak bilinen sınavda sorular, öğrencilerin yetenekleri ve hakim oldukları kendi alanları ile ilgili sorular olacaktır. AYT kitap seçiminde buna dikkat edilerek her öğrenci seçtiği alana göre alan kitaplarını seçerek sınava çalışmaktadır. AYT için çalışma yapacak olanlar bunun için

AYT kitap seçeneklerine bakıldığında Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Edebiyat, Tarih, Coğrafya derlerinde AYT konu anlatımı ve soru bankası kitapları alınarak bu kitaplarla çalışma yapılabilir. Konu anlatımı ve soru bankasının yanında deneme sınavları da alınarak ATY deneme sınavları yapılarak çok daha iyi şekilde bu sınava hazırlanmak mümkün olacaktır.  Üniversite puanının hesaplanmasında %40 TYT puanı %60 AYT puanı etkili olmaktadır. Bu sebeple alan sınavına çok daha detaylı çalışmakta fayda vardır.

İlkokul Kitap Çalışma Setleri

Öğrencilerin girdikleri sınavlarda başarılı olmalarında elde edecekleri bilgilerin temelini oluşturan ilkokulun çok önemli yeri bulunmaktadır. Derslerin temeli bu dönemde atılmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı kazanarak ilerleyen dönemlerde soruları ve anlatılmak isteneni çok daha iyi anlamak mümkün olacaktır. Bunun yanında matematik bilgisinin temeli de yine bu dönemlerde atılacaktır. Bu sebeple ilkokul döneminde çok iyi bir temel için profesyonel olarak hazırlanmış kitaplara ihtiyaç vardır. Bu sebeple ilkokul kitap seçenekleri arasından en çok bilgiyi sunan ve en etkili öğrenmeyi gerçekleştiren kitapları seçebilirsiniz.

İlkokulda çocukların temel ders bilgilerini kavramalarının yanında kitap okuma özelliği de kazanmaları istenmektedir. Bu özelliklere sahip olmak için ilkokul kitap seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu kitaplar set halinde de satışa sunulmaktadır. İlkokulda kullanılacak olan çalışma kitapları, etkinlik kitapları ve soru bankalarının yanında okuma alışkanlığı için de yaşa uygun okuma kitabı seçilmeli.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir