İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İspanya’da Uyuşturucu Karteli Çökertildi: Türkiye’nin Başarılı Operasyonu

İspanya’da Uyuşturucu Karteli Çökertildi: Türkiye’nin Başarılı Operasyonu

Haber Haber -
25

Kerim Dağlıoğlu’nun Yakalanması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaşımına göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı’nın da dahil olduğu operasyonda İspanya’da uyuşturucu karteli çökertildi. Türkiye’de Kırmızı Bülten’le aranan ve Emre Karaca ismiyle bilinen örgüt lideri Kerim Dağlıoğlu yakalandı.

Ulusal ve Uluslararası Operasyon

Argay Operasyonunda; ülkemizce narkotik suçlarından uluslararası seviyede aranan Kerim Dağlıoğlu ile birlikte İspanya, Almanya, Avusturya, Suriye, Karadağ, Romanya, Ukrayna, Arjantin ve Venezuela vatandaşı olan örgüt üyesi toplam 42 kişi yakalanarak tutuklandı. İspanya’daki operasyonlarda Fransız, İspanya Guardia Civil ve Türk Emniyetinden oluşan 400’den fazla polis katıldı.

Operasyon Detayları

Yaklaşık 9 aydır devam eden ve polisiye iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen operasyonlarda Granada, Malaga ve Sevilla’da yapılan ev aramalarında; **2 tondan fazla esrar** ve çok sayıda **ateşli silah, lüks araçlar ve nakit para** ele geçirildi.

Uluslararası İş Birliği

Europol’ün destek verdiği soruşturmada İspanyol, Fransız ve Türk narkotik polisleri, zehir tacirlerine karşı omuz omuza çalıştı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun uluslararası boyutunu vurgulayarak, “Sadece yerel, bölgesel, ulusal değil; uluslararası alanda da organize suç örgütlerine, uyuşturucu kartellerine karşı mücadele etmeye kararlıyız.” dedi.

İlgili Yazılar