İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanı: Bayram Tatilinde 16 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı: Bayram Tatilinde 16 Kişi Hayatını Kaybetti

Haber Haber -
20

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Trafik Kazaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 2 gününde meydana gelen trafik kazalarında 16 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerinin vatandaşların güvenliği için gerekli önlemleri aldığını ve denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürdüğünü belirtti.

Bayram Tatilinde Yaşanan Trafik Kazaları

Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin ikinci günü olan 16 Haziran Pazar’da 24 saatlik süre içerisinde 726 trafik kazasının meydana geldiğini belirtirken, bu kazalarda 11 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1295 kişinin yaralandığını aktardı. Ekiplerin, 289 bin 700 aracı denetlediği bilgisini paylaşan Yerlikaya, 18 bin 889 araca hız ve radar işlemi, 17 bin 227 araca ise diğer işlemlerin uygulandığını açıkladı.

Vatandaşlardan Trafik Kurallarına Uymaları İsteniyor

Vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını isteyen Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

  • Bayram tatilinin ilk 2 gününde (cumartesi ve pazar) maalesef 16 kişi hayatını kaybetti. 2 bin 716 kişi ise yaralandı.
  • Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim.
  • Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun.

İlgili Yazılar