İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Hakan Fidan, Ukrayna Barış Zirvesi’nde Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Bakan Hakan Fidan, Ukrayna Barış Zirvesi’nde Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Haber Haber -
22

Fidan, Savaşın Yıkıcı Etkilerine Dikkat Çekti

Bakan Hakan Fidan, İsviçre’nin ev sahipliğinde düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Avrupa’nın ortasında yaşanan yıkıcı savaşın önemine vurgu yaptı. Fidan, ölü ve yaralıların sayısının 500 bini aştığını ve savaşın bir yıpratma savaşına dönüştüğünü belirtti.

Çatışmanın Büyüme Risklerini Değerlendirdi

Fidan, Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışmanın sadece bir savaş olmanın ötesine geçebileceği uyarısında bulundu. Ayrıca, çatışmanın küresel düzeyde kutuplaşmayı derinleştirdiğini ve kitle imha silahları riskini artırdığını ifade etti.

Diplomasiye İhtiyaç Duyulduğunu Belirtti

Bakan Fidan, çatışmanın sonlandırılması ve risklerin önlenmesi için kapsamlı ve kapsayıcı bir stratejiye ihtiyaç olduğunu vurguladı. Diplomasi ve müzakerelerin önemine işaret eden Fidan, Türkiye’nin sürece destek vermeye devam edeceğini dile getirdi.

Türkiye’nin Barış Çabalarına Destek

Fidan, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne verdiği destekten bahsederek, barış vizyonlarının uygulanabilir olduğunu ve geleceğe yönelik bir yol haritası oluşturulacağını belirtti. Türkiye’nin barış için çabalarını sürdüreceğini vurgulayan Fidan, “Adil bir barışın kaybedeni olmayacaktır” dedi.

İlgili Yazılar