İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kahramanmaraş Depremleri Nedeniyle Yeniden Yapılandırma Süreleri Uzatıldı

Kahramanmaraş Depremleri Nedeniyle Yeniden Yapılandırma Süreleri Uzatıldı

Haber Haber -
17

Kahramanmaraş Depremleri Sonrası Yeniden Yapılandırma Taksit Süreleri Değişti

Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremler sebebiyle Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde devam eden mücbir sebep durumu üzerine alınan kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeniden Yapılandırma Süreleri Uzatıldı

7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında taksit ödeme süreleri yeniden belirlendi.

Ödeme Süreleri Yeniden Düzenlendi

6 Şubat 2023’ten itibaren geçerli olacak şekilde mücbir sebep durumu 31 Ağustos 2024’e kadar uzatıldı. Bu süre içinde ödenmesi gereken taksitler, mücbir sebep durumunun sona erdiği tarihi izleyen ayda ödenebilecek şekilde düzenlendi. Toplamda 12 ay süresince ödeme imkanı sağlanacak.

Fazla Taksitler Nasıl Ödenecek?

Mücbir sebep dönemindeki taksit sayısı 12’yi aşanlar, fazla kısmı 12’nci taksit ile birlikte ödemek durumunda olacaklar. Bu yeni düzenleme ile vatandaşların mali yükümlülükleri daha dengeli bir şekilde dağıtılmış oldu.

İlgili Yazılar