İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Fransa’dan İsrail’e Sert Tepki

Fransa’dan İsrail’e Sert Tepki

Haber Haber -
21

Fransız Milletvekillerinden İsrail’e Yeni Tedbir Çağrısı

Fransa’da Filistin’e destekleriyle bilinen Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi milletvekilleri David Guiraud ve Thomas Portes, İsrail’in Refah’a saldırılarına karşı sert bir dille tepki gösterdi.

David Guiraud’un Açıklamaları

David Guiraud, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) İsrail’in Refah’a saldırılarına derhal son vermesi yönündeki kararını hatırlatarak, “Savaş suçluları cezasız kalmayacak.” ifadesini kullandı. Guiraud, UAD’nin aldığı yeni tedbir kararının, Fransa’da soykırım propagandası yapanları gerçeklerle ve uluslararası hukukla yüzleştirdiğini belirtti.

Thomas Portes’un Çağrısı

Thomas Portes, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletler’in 1,3 milyon sivili koruma altına alması ve UAD kararlarının Refah’ta uygulanmasını sağlamak için barış gücü gönderilmesi gerektiğini vurguladı. Portes, “Soykırımı durdurun.” ifadesiyle İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarına karşı net bir tavır sergiledi.

Uluslararası Adalet Divanı, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını durdurması, insani yardımları engellememesi ve BM görevlilerinin Gazze’ye girişine izin vermesi yönünde yeni kararlar almıştı.

İlgili Yazılar