İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Şimşek, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Çalışmalarını Değerlendirdi

Bakan Şimşek, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Çalışmalarını Değerlendirdi

Haber Haber -
33

Bakan Şimşek, Malmüdürlüklerinin Yeniden Yapılandırılacağını Açıkladı

Bakan Şimşek, kamuda tasarruf ve verimlilik çalışmaları kapsamında malmüdürlüklerinde yapılacak çalışmaya ilişkin değerlendirmede bulundu. Malmüdürlüklerinin muhasebe ve saymanlık hizmetleri sunduğunu hatırlatan Şimşek, 300 malmüdürlüğünün kapatılacağını belirtti.

Bakanlık, Hizmet Kalitesini Artırmayı ve Kaynakları Etkin Kullanmayı Hedefliyor

Bakan Şimşek, malmüdürlüklerinin yeniden yapılandırılmasıyla kamuda kaynak kullanımında etkinlik sağlanmasını, hizmet kalitesinin artırılmasını ve teknolojik dönüşüm ile personel yönetimi gibi hedeflere ulaşmayı amaçladıklarını belirtti. Gereksiz harcamaların önüne geçileceğini vurguladı.

Kamu Hizmetlerinde Dijital Dönüşüm ve Verimlilik Hedefleniyor

Bakan Şimşek, yeni teknolojik sistemlerle kamu mali yönetiminde dijital dönüşümü hızlandıracaklarını ve bilişim teknolojilerinin daha etkin kullanımını teşvik edeceklerini açıkladı. Bu sayede hizmet kalitesinin artırılacağını ve kamu hizmetlerinin daha şeffaf hale geleceğini belirtti.

İş Gücü Yönetimi ve Verimlilik Ön Planda

Bakan Şimşek, yapılan düzenlemelerle personel kaynaklarının daha verimli kullanılacağını ve iş gücü verimliliğinin artırılacağını ifade etti. Hizmet kalitesinden ödün verilmeyeceğini belirten Bakan, müdürlüklerin faaliyetlerinde aksama olmayacağını vurguladı.

İlgili Yazılar