İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Saldırıları Sonucunda Gazze’deki Hastaneler Hizmet Dışı Kaldı

İsrail Saldırıları Sonucunda Gazze’deki Hastaneler Hizmet Dışı Kaldı

Haber Haber -
20

Kemal Advan Hastanesi ve El-Avde Hastanesi Saldırıların Hedefinde

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde yer alan Kemal Advan Hastanesi’ne düzenlediği yoğun saldırı sonucunda hastane hizmet dışı kaldı. Sivil Savunma Birimi tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun hastane çevresini bombalaması üzerine Kemal Advan Hastanesi’nin faaliyetlerine ara verdiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Cibaliya’nın Tel ez-Zater bölgesindeki El-Avde Hastanesi’nin de İsrail ordusunun topçu mermileriyle hedef alındığı bildirildi.

Yüzlerce Can Kaybı ve Enkaz Altında Cesetler

İsrail’in Cibaliya’da yoğun saldırılarına maruz kalan bölgede şu ana kadar yüzlerce kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ancak enkaz altında hala çok sayıda cesedin bulunduğu ifade edildi. Dün, İsrail savaş uçaklarının Kemal Advan Hastanesi çevresine düzenlediği saldırıda 10’u kadın, 10’u çocuk toplam 28 kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Filistinlilerin Yaşadığı Cibaliya Mülteci Kampı Hedefte

İsrail ordusu, hava saldırılarına eş zamanlı olarak yüzbinlerce kişinin yaşadığı ve Gazze’nin kuzey bölgelerinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Cibaliya Mülteci Kampı ve çevresine kara saldırıları başlatmıştı. Saldırılar sonucunda bölgede büyük bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

İlgili Yazılar