İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanlığı BM Aracına Yapılan Saldırıyı Kınadı

ABD Dışişleri Bakanlığı BM Aracına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Haber Haber -
10

ABD, BM Aracına Yapılan Saldırıyı Kınadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, Washington’daki basın toplantısında bir gazetecinin BM aracına yapılan saldırıya ilişkin sorusunu yanıtladı. Patel, “Yardımların engellenemeyeceği ve engellenmemesi gerektiği görüşündeyiz.” ifadesini kullandı.

İsrail Hükümetine Gerekli Adımların Atılması İsteniyor

Patel, BM aracına yapılan saldırıya ilişkin haberleri takip ettiklerini belirterek, “Bu olayı İsrail hükümetine ilettik ve gerekli adımları atmalarını bekliyoruz.” dedi.

BM Aracına Yapılan Saldırıda Bir BM Çalışanı Hayatını Kaybetti

Gazze Şeridi’nde bir araca düzenlenen saldırıda, bir BM çalışanının hayatını kaybettiği bildirilmişti. Saldırının henüz kim tarafından yapıldığının bilinmediği belirtilirken, Filistinli kaynaklar ise araca İsrail güçlerince ateş açıldığını ifade etmişti.

BM Genel Sekreteri Guterres’ın Açıklamaları

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze Şeridi’nde Refah kentindeki Avrupa Hastanesine giden BM aracına yönelik saldırı sonucu BM Güvenlik Birimi’nden bir personelin öldürülmesi ve diğerinin yaralanmasından üzüntü duyduğunu belirtmişti. Guterres, BM personeline yönelik tüm saldırıları kınayarak kapsamlı soruşturma talep etmişti.

İlgili Yazılar