İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Oxford Üniversitesi Akademisyenleri Gazze’deki Eğitim Hayatına Destek İstiyor

Oxford Üniversitesi Akademisyenleri Gazze’deki Eğitim Hayatına Destek İstiyor

Haber Haber -
12

Oxford Üniversitesi Gazze’ye Destek Çağrısı Yaptı

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından İngiltere’nin Oxford Üniversitesi’nde görev yapan 500’den fazla akademisyen ve araştırmacı, Gazze’deki eğitim hayatına destek verilmesi için çağrıda bulundu.

Gazze’ye Yardım Talepleri

Oxford akademisyenleri, üniversitenin Gazze’deki meslektaşlarına ve öğrencilere destek olması için çağrıda bulundu. Bu destek, müfredat, çevrim içi kaynaklara erişim ve eğitim imkanlarının sunulmasını içeriyor.

İsrail İle İşbirliğine Son Verilmesi İsteniyor

Oxford öğrencileri de üniversitenin İsrail’le işbirliğine son vermesi ve yatırımlarını açıklaması için eylemlerini sürdürüyor. İmzacılar, Gazze’nin akademik hayatının yeniden inşasına katılma çağrısında bulundu.

Yatırımların Şeffaf Olması İsteniyor

İmzacılar, İsrail destekçisi şirketlerle olan bağlantıların koparılmasını ve yatırımların şeffaf bir şekilde açıklanmasını talep ediyor. Oxford Üniversitesi’nin prestijini Gazze’deki eğitim için kullanması isteniyor.

Gazze’ye Yardım Sözü

Oxford’daki akademisyenler, Gazze’deki akademisyenlere ve insanlara ihtiyaç duydukları desteği sağlama sözü veriyor. Çevrim içi kaynakların Gazzeli öğrencilere, akademisyenlere ve araştırmacılara açılması gerektiğini vurguluyorlar.

İlgili Yazılar