İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Ordusu Batı Şeria’da Filistinlilere Baskın Düzenledi

İsrail Ordusu Batı Şeria’da Filistinlilere Baskın Düzenledi

Haber Haber -
13

İsrail Askerleri Filistinliyi Yaraladı, Çok Sayıda Kişiyi Gözaltına Aldı

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’da birçok kente düzenlediği baskınlarda bir Filistinliyi yaraladı ve çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, İsrail askerleri baskın düzenledi.

Filistinlilerin Evlerine Zorla Girip Arama Yaptılar

İsrail askerleri Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin yakınlarındaki Kubatiye ve eş-Şuheda beldelerine baskın düzenleyerek Filistinlilerin evlerine zorla girdi ve arama yaptı. Baskına tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında arbede çıktı.

Gözaltına Alınan Filistinlilerin Sayısı Artıyor

En az 3 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi. İsrail askerlerinin gerçek mermi kullandığı baskında, karnından yaralanan bir Filistinli Cenin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kalkilya kentine de çok sayıda askeri araçla giren İsrail güçleri, Kefr Seba Mahallesine baskın düzenledi ve Filistinlilerin evlerine zorla girdi.

Artan Saldırılar ve Gözaltılar

Eriha, Ramallah ve el Halil kentlerinde de birçok mahalleye baskın düzenleyen İsrail güçlerinin çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi. İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te, 7 Ekim’den beri İsrail askerleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 497 Filistinli hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar