İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Diyarbakır’da Polis Aracına Çarparak Şehit Eden Sanık Tahliye Edildi

Diyarbakır’da Polis Aracına Çarparak Şehit Eden Sanık Tahliye Edildi

Haber Haber -
17

Hasan Aydın 13 Ay Sonra Tahliye Edildi

Diyarbakır’da ara sokaktan ana caddeye aşırı hızla çıkarak biri polis aracı olmak üzere iki ayrı araca çarparak duran ve bir polisi şehit edip 4 kişiyi yaralayan Hasan Aydın, 13 ay tutukluluktan sonra tahliye edildi.

Şehit Polis Olarak Kabul Edilmedi

Kazada şehit olan polis Kemal Güleç’in, ölümünün görev kaynaklı olmayıp kazaya bağlı olduğu için şehit olarak kabul edilmediği ortaya çıktı.

Yargılama Devam Ediyor

Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılama sürecinde şehit polisin eşi ve avukatı, sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Sanığın Savunması

Sanık Hasan Aydın, kazayı bilerek yapmadığını, alkollü olduğunu ancak kazada kendisinin de ölebileceğini belirterek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme Kararı

Mahkeme, sanığın tutuklu kaldığı süre, delillerin toplanmış olması ve kaçma, gizlenme gibi durumlarının olmaması göz önünde bulundurularak tahliye kararı verdi.

Yargılama Sürecinde Detaylar

Sanığın alkollü ve uyuşturucu etkisi altında ehliyetsiz araç kullanarak kazaya neden olduğu, şehit polisin durumu ve yaralanan diğer polis memurlarının ifadeleri yargılama sürecinde detaylı şekilde ele alındı.

İlgili Yazılar