İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Muhammed Ali Biçer: Yüzme Yeteneğiyle Parlıyor

Muhammed Ali Biçer: Yüzme Yeteneğiyle Parlıyor

Haber Haber -
19

Muhammed Ali’nin Başarı Hikayesi

Muhammed Ali Biçer, annesi Gülay Biçer’in doktor tavsiyesiyle 3 yaşında yüzmeye başladı. Şimdi ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yıldırım Belediyesi’ne bağlı Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Engelleri Aşan Sporcu

Muhammed Ali, tek koluyla ev ve okul işlerini kendisi hallediyor. Yardım almadan havuza giren genç sporcu, antrenörü Erkan Altay gözetiminde haftanın 6 günü yüzme antrenmanları yapıyor.

Başarılar ve Hedefler

Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Muhammed Ali, Eskişehir’de düzenlenen Para Yüzme ve Deaf Yüzme Bölge Şampiyonası’nda 5 kategoride derece elde etti. Bu başarısıyla Trabzon’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Gelecek Planları

Muhammed Ali, Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılarak olimpiyatlarda Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor. Antrenörlerinin desteğiyle gelişimini sürdüren genç sporcu, gelecekte milli takımda yer almayı hedefliyor.

Gurur Veren Destek

Anne Gülay Biçer, oğlunun başarısından gurur duyduğunu belirtirken, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da Muhammed Ali’nin başarılarının Yıldırım’ı gururlandırdığını ifade etti.

İlgili Yazılar