İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan Açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan Açıklamalar

Haber Haber -
22

İstanbul F1 Sahası İhalesi Hakkında

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul F1 Sahası’nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu belirtti. Nisan ayında gerçekleşen ihale sürecinin başarıyla tamamlandığını ifade eden Ersoy, mayısın ilk haftasında yer teslimlerinin yapılacağını, 2026 itibarıyla Formula 1 yarışlarının İstanbul’a getirilmesiyle ilgili kontratlama sürecinin hızla devam edeceğini söyledi.

Antalya Oteli Olayı

Bakan Ersoy, Antalya’da bir otelde yaşanan ve sosyal medyaya yansıyan rezervasyon olayına da değindi. Otelde yapılan denetim sonucunda, misafirden haksız bir gerekçeyle alınan ücret farkının iade edildiğini belirtti. Otele 54 bin 694 lira idari para cezası verildiğini açıklayan Ersoy, bu olayın takipçisi olduklarını vurguladı.

Booking.com İddiaları

Mehmet Nuri Ersoy, booking.com’un Türkiye’de faaliyetlerinin Bakanlık tarafından engellendiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Türkiye Seyahat Acenteları Birliği tarafından 2015 yılında açılan dava sonucunda mahkemenin booking.com hakkında karar verdiğini açıklayan Ersoy, şirketin vergi ödemediği ve haksız rekabet yarattığı gerekçesiyle mahkemenin ihtiyati tedbir kararı aldığını belirtti. Ersoy, Türk vergi mevzuatlarına ve ticari kanunlara uyumlu şekilde çalışmayı kabul eden yabancı menşeli rezervasyon motorlarının ülkede faaliyet gösterebileceğini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar