İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çalışma Bakanı Işıkhan’dan 1 Mayıs Açıklaması

Çalışma Bakanı Işıkhan’dan 1 Mayıs Açıklaması

Haber Haber -
17

Emeğin Önemi ve 1 Mayıs Kutlamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ ziyareti sırasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün yaklaştığını belirterek, bu yılın önceki yıllardan daha anlamlı ve farklı bir atmosferde kutlanacağını vurguladı. Işıkhan, emeğin maddi ve manevi dünyadaki kutsal yeri üzerinde durarak çalışanların haklarının korunması ve emeğin müdafaasının önemini vurguladı.

Taksim Meydanı ve 1 Mayıs

Bakan Işıkhan, Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs’ın kutlanmasının bir alanla sınırlanamayacağını belirterek, işçilerin, emekçilerin alın terinin Taksim Meydanı’na sığmayacak kadar büyük olduğunu ifade etti. Geçmişte yaşanan acı olayları betwild para çekme anarak, 1 Mayıs’ın dayanışma ruhunu önemli bulduğunu dile getirdi.

AYM Kararı ve Taksim’in Değeri

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs’ın kutlanmasının engellenmesinin toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkını ihlal ettiğine karar verdiğini hatırlatan Işıkhan, Taksim Meydanı’nın işçi ve emekçilerin ortak hafızası ve sembolik değeri olduğunu vurguladı. AYM’nin kararında, Taksim Meydanı’nın emekçilerin ortak hafızasını oluşturduğu ve 1 Mayıs günlerinde anlamının daha da arttığı belirtilmişti.

İlgili Yazılar