İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Ukrayna’ya Yönelik Rus Saldırıları Sonucu Yaralı ve Ölüler Var

Ukrayna’ya Yönelik Rus Saldırıları Sonucu Yaralı ve Ölüler Var

Haber Haber -
21

Ukrayna’ya Yapılan Füze Saldırılarında Can Kayıpları

Ukrayna’nın Dnipropetrovsk bölgesine yapılan yoğun füze saldırısında, Dnipro kentinde bir apartmanın vurulması sonucunda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı açıklandı. Ayrıca, Sinelnikove ilçesinde de 4 evin kısmen yıkıldığı, 10 evin hasar gördüğü belirtildi. Bu saldırıda 2’si çocuk 6 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den Açıklamalar

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus ordusunun Dnipro’da bir apartmanı ve tren istasyonunu hedef aldığını duyurdu. Ayrıca, Kriviy Rig kentinde yaşanan saldırı sonucunda 3 kişinin yaralandığını aktardı. Zelenskiy, saldırılarda hayatını kaybedenler için ailelere başsağlığı diledi ve yaralılara gereken yardımın sağlandığını belirtti.

Zelenskiy’den Küresel Çağrı

Zelenskiy, uluslararası topluma yönelik çağrısında, Ukrayna’ya hava savunma sistemleri sağlayan ülkelerin bu sistemleri terörist saldırılara maruz kalan şehirlerde ve topluluklarda konuşlandırması gerektiğini vurguladı. Rus terörüne karşı mücadelenin sadece Ukrayna için değil, küresel bir ihtiyaç olduğunu belirterek destek çağrısında bulundu.

İlgili Yazılar