İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Genel Cerrah Gençleri Uyardı: Çevrimiçi Hayat Yüz Yüze İletişimi Zayıflatıyor

Genel Cerrah Gençleri Uyardı: Çevrimiçi Hayat Yüz Yüze İletişimi Zayıflatıyor

Haber Haber -
35

Dr. Vivek Murthy, Gençleri Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Uyardı

Genel cerrah Vivek Murthy, gençlerin internette geçirdikleri zamanın, yüz yüze iletişim becerilerini kaybetmelerine neden olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Uzmanın Uyarıları

Dr. Murthy, sosyal medyanın gençler arasında daha az mutluluk ve daha fazla yalnızlık yarattığını belirtti. Gençlerin hayatlarının çevrimiçi platformlara kaydıkça kişisel etkileşimlerden uzaklaşma eğiliminde olduklarını vurguladı.

Araştırma Sonuçları

Oxford Üniversitesi liderliğindeki uluslararası bir çalışma olan Dünya Mutluluk Raporu, gençlerin giderek mutsuz olduğunu ortaya koydu. Gençler, sosyal temas sıklıklarının artmasına rağmen yaşlılara göre daha fazla yalnızlık hissettiklerini raporladılar.

Sosyal Medya Kullanımı ve Ruh Sağlığı

Dr. Murthy, gençlerin ruh sağlığı konusunda ABD ve İngiltere arasında benzerlikler bulunduğunu belirterek, sosyal medyanın düzenlenmesi çağrısında bulundu. Sosyal etkileşimin azalmasının gençlerde yalnızlık ve izolasyon hissine katkı sağladığını vurguladı.

Aktivistler ve Çağrılar

Aktivistler, çocukların ruh sağlığını korumak için sosyal medya kullanımına kısıtlamalar getirilmesi gerektiğini savunuyor. Öldürülen genç Brianna Ghey’nin annesi Esther Ghey, 16 yaşın altındaki çocuklara sosyal medya uygulamalarının yasaklanması çağrısında bulundu.

Uzmanlar, telefon kullanımının ideal ekran süresinin günde iki saati aşmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

İlgili Yazılar