İdeal indirim – idealindirim.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mersin Cinsel Terapi

Mersin Cinsel Terapi

admin admin -
10

Mersin Cinsel Terapi

Cinsellik konusu her ne kadar tabu haline gelse de insan sağlığını derinden etkileyen bir konudur. Mersin cinsel terapi seansları sayesinde de cinsel hayatta meydana gelen bozuklukların tedavi edilmesi ve cinsel işlevini geliştirilmesi için oldukça önem taşıyor. Zira cinsellik psikolojiyi doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Cinsel terapi sayesinde kişisel, psikolojik veya tıbbi problemlerin cinsel yaşam üzerinde olumsuz sonuçlar doğurması ele alınıyor ve bunların nasıl düzeltileceği paylaşım ve uzlaşı üzerinde konuşuluyor. Mersin psikolog çalışmasında ortaya çıkan sonuçlar çerçevesinde sorunun cinsellikten kaynaklandığı anlaşılırsa bu durum cinsel terapi tarafından ele alınmaya başlıyor.

Cinsel Terapinin Önemi

İlişkilerde cinsel hayatın sağlıklı olması hem iletişimin hem de ilişki dinamiğinin sağlıklı olması anlamına geliyor. Bu nedenle cinsel işlevlerde bozukluk yaşayan çiftlerin cinsel terapi almaları şiddetle tavsiye ediliyor. Daha önce de bahsedildiği gibi aile danışmanlığına benzer olarak Mersin çift terapisi sırasında da sorunun kaynağının cinsellikle alakalı olduğu anlaşılırsa bu durum cinsel terapi tarafından ele alınıyor.

Orgazm bozuklukları, erektil disfonksiyonlar, vajinusmus, erken boşalma, cinsel isteksizlik gibi cinsel hayatı doğrudan olumsuz etkileyen ve ikili ilişkilerde çatışmaya yol açan bu durumlar cinsel terapi ile ele alınıyor. Aynı zamanda bu duruma neden olan faktörler de belirleniyor ve sizler için cinsel hayatın daha sağlıklı hale kavuşması için gerekli adımlar atılıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir